Kolejna odsłona cyklu “Karuzela”

Paulina Świst to pseudonim artystyczny urodzonej w 1986 roku absolwentki prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim

Paulina Świst to pseudonim artystyczny urodzonej w 1986 roku absolwentki prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka prowadząca własną kancelarię adwokacką zaprezentowała właśnie kontynuację serii “Karuzela” czyli powieść Sitwa. Karuzela Tom 2. Nowe wydanie pisarki reklamują trzy zdania “Ostry seks. Ostry język. Ostra jazda”.

Karuzela się rozkręciła

Liliana jest jednym z najbardziej znanych adwokatów we Wrocławiu natomiast Michał to podinspektor CBŚ. Paulina Świst postanowiła że oboje spotkają się kiedy zechcą pomóc swoim przyjaciołom. Jak się okazuje Karuzela rozkręcona przez “Orła” i Olkę staje się dla nich niebezpieczeństwem. Mecenas Płonka jest dobrze znana czytelnikom poprzednich powieści. Przyjaciółka Kingi z powieści “Karuzela” i “Prokurator”. Podobne poczucie humoru, język a także talent do pakowania się w kłopoty charakteryzuje obie te postacie. Liliana z jednej strony jest twarda i nieustępliwa jednak z drugiej to romantyczka. Michał ma za sobą trudną przeszłość – wychowywał się w domu dziecka. Pomimo przeciwności losu postanowił zawalczyć o siebie. Lilka i Michał pasują do siebie idealnie. Dogadują się bez słów a ich rozmowy potrafią rozśmieszyć co sprawia, że “Sitwa” jest idealnym sposobem na odprężenie się.

Dużo humoru

Dialogi zawarte w Sitwa. Karuzela Tom 2 czyta się z uśmiechem na twarzy, a to wszystko za sprawą humoru zawartego w nich. Paulina Świst posługiwała się lekkim językiem co jest kolejnym atutem książki. Tempo powieści jest szybkie, dużo wydarzeń dzieje się bardzo dynamicznie a ciekawa intryga sprawia, że do końca nie jest się pewnym kto chciał, by bohaterowie znaleźli się w pułapce.

Udana kontynuacja

“Sitwa” to lekka powieść zawierająca śmieszne sytuacje, zabawne riposty oraz ciekawych bohaterów. W książce pojawiają się postacie ze wcześniejszych publikacji pisarki:

  • Kinga
  • Krzywy
  • Wyrwa
  • Orzeł
  • Olka

Ponieważ Sitwa. Karuzela Tom 2 jest kontynuacją “Karuzeli” polecam najpierw przeczytać właśnie ten tytuł ponieważ historie zawarte w obu tych wydaniach łączą się. Dla niektórych czytelników minusem książki może być fakt, że autorka stawiając na szybkość i dynamikę akcji w powieści nie rozwijała niektórych ze scen w niej zawartych. To oczywiście odczucie subiektywne, które nie dla każdego będzie problemem. Z pewnością książka może posłużyć nam jako oderwanie od jesiennej rzeczywistości i zająć nam kilka wieczorów by potem zająć zaszczytne miejsce na półce czekając na kolejne wydanie Pauliny Świst. Dla osób lubiących kryminały, miłosne intrygi oraz barwne postacie ten tytuł jest w sam raz.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *